Bilboko Aste Nagusia 2017 - Kontzertuak-

18 Abu '17 0
Bilboko Aste Nagusian izanen diren kontzertuen zerrenda duzue honakoa. Abuztuaren 19tik 27era zuzeneko emanaldiak ikusteko aukera ugari izanen da Bilbon

Saiatu gara ahal izan ditugu kontzertu eremu guziak batzen orri honetan, naiz eta jakin, oso zaila dela denetara iristea. Hauek dira, konpartsa eta areto ezberdinek antolaturiko kontzertuak.

Azken orduko aldaketak ikusteko, jo gure agenda nagusira edo eragile bakoitzaren facebook eta webgune ezberdinetara. Bizi jaiak, eta gozatu zuzeneko musikarekin!!!

Aupa Marijaia! eta  Igo Bolumena!!!!!

* OHARRA: Zerrenda osatzeke dugu oraindik. Laster egitarau berriak gehituko ditugu!

http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

BILBOKO ASTE NAGUSIA - MUSIKA EGITARAUAKhttp://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

no img

BILBOROCK

Abuztuak 19 Larunbata:
Larregi+ Kurixe

Abuztuak 20 Igandea:
Shintoma + XpresidentX

Abuztuak 21 Astelehena:
Lorelei Green + Ellas

Abuztuak 22 Asteartea:

Mikel Uraken + James Room & Weird Antiqua

Abuztuak 23 Asteazkena:
Ozhen + EL Capitan Elefante

Abuztuak 24 Osteguna:
Coffeine + Iinsensathors

Abuztuak 25 Ostirala:
Late To Scream + Dethlirium

Abuztuak 26 Larunbata:

Mi Dulce Geisha+ Fetitxe


Bertako Pop Rock Erakusketa
https://www.facebook.com/metalpoprockastenagusia/
                     no img

SATELITE  T

Abuztuak 19 Larunbata (21:00)
Dead Bronco

Abuzuak 20 igandea (13:00)
Toni Metralla y Los Antibalas + Torazinas

Abuzuak 20 igandea (21:00)
Trogoditas

Abuzuak 21 astelehena (21:00)
Radiocrimen

Abuzuak 22 asteratea (21:00)
Anaut

Abuzuak 23 asteazkena (21:00)
Cabezafuego + Joao Tomba

Abuzuak 24 osteguna (21:00)
Pajaro

Abuzuak 25 ostirala (21:00)
Vurro

Abuzuak 26 arunbata (21:00)
Los Brazos

Abuzuak 27 Igandea (13:00)
 Lie Detectors + Las Morenas


Satelite T
https://www.facebook.com/SateliteT/
http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

no img

NAVE 9

Abuztuak 19 Larunbata:
Acid Mess (19:30)

Abuztuak 20 Igandea:
Los Vibradores (19:30)

Abuztuak 23 Asteazkena:
Zazkel (19:30)

Abuztuak 24 Osteguna:
The Wizards (19:30)

Abuztuak 25 Ostirala:
Los Paralíticos del Ritmo + Bringas (19:30)

Abuztuak 26 Larunbata:

Highlights + Last Fair Deal (19:30)


Nave 9
Muelle Ramon de La Sota 1
Bilbao

Nave 9

https://www.facebook.com/NAVE-9-1970393696522492/
                    
no img

ABANDOIBARRA

Abuztuak 19 Larunbata:
Zea Mays

Abuztuak 20 Igandea:
Amaral

Abuztuak 21 Astelehena:
Antonio Orozco

Abuztuak 22 Asteartea:
Vanesa Martin

Abuztuak 23 Asteazkena:
El Consorcio + BOS (Bilbao Orkestra Sinfonikoa)

Abuztuak 24 Osteguna:
Esne Beltza

Abuztuak 25 Ostirala: 
MClan


Info zabalagoa
http://bit.ly/2uH3HyZ
http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

no img

TXOSNAGUNEA - KOMANTXE

Abuztuak 19 Larunbata:
Thunder Clap + Ziribulio (23:30)

Abuztuak 20 Igandea:
DJ Ilargi (01:00)

Abuztuak 21 Astelehena:
Zoroen Kluba + Aiala Backed by Mudo + Raperos de Emaus & The Titanians (23:30)

Abuztuak 22 Asteartea:
Serotonina Ska band + Guda Dantza (23:30)

Abuztuak 23 Asteazkena:
Vinagre de Moderna + Voltaia + Niña Coyote eta Chico Tornado (23:30)

Abuztuak 24 Osteguna:
Gaupason + Radio Revolucion (23:30)

Abuztuak 25 Ostirala:
DJ Wall (01:00)

Abuztuak 26 Zapatua:
Dr. Bravo eta Funky Console (01:00)


Komantxe konpartsa
https://www.facebook.com/komantxekonpartsa
                    

no img

SHAKE! ARETOA

Abuztuak 19 Larunbata:
The Ribbons + Grey Kitten

Abuztuak 21 Astelehena:
Unholy Covers

Abuztuak 22 Asteartea:
The Fire Tornados + Beerfriendly

Abuztuak 23 Asteazkena:
 Cordura + Negracalavera

Abuztuak 24 Osteguna:
Coppel (bandarekin) + Lee Perk Trío

Abuztuak 25 Ostirala: 
Mi Hermana Corina + High Felicity

Abuztuak 26 Larunbata:
Sonic Trash + Aitor Ochoa & The Soul Gestapo

Shake!
Ibañez de Bilbao 2
Bilbao

Shake!
https://www.facebook.com/Shakebilbao/
http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

no img

TXOSNAGUNEA - ALGARA

Abuztuak 19, Larunbata
23:00 DJ Ekaitz

Abuztuak 20, igandea
23:30 Thunderclap Sound System DJ SET + Akatz + Iron Lion

Abuztuak 21, astelehena
23:30 TT Syndicate + The Limboos + Moonshine Wagon

Abuztuak 22, asteartea
21:00 “Kargak & Deskargak” Igor Elortza, Josu Zabala, Rafa Rueda, Unai Iturriaga
23:30 Ero + Tooth + Fetitxe

Abuztuak 23, asteazkena
16:00 Anje Duhalde
23:30 Vulk + Yellow Big Machine + Lukiek

Abuztuak 24, osteguna
23:30 Pagasarri Ska All Stars + The Euskatalites + The Sustraians Revue

Abuztuak 25, ostirala
23:30 Priscilla Band + Mud Candies + Berta Bittersweet

Abuztuak 26, Larunbata

23:30 DJ Bull


Algara Konpartsa
http://www.algara.org/
                    

no img

TXOSNAGUNEA - KULTURGUNE

Abuztuak 20 Igandea:
Havana 537 (17:30)
 Akabu + Josetxu Piperrak (23:30)

Abuztuak 21 Astelehena:
Feos Pero Majos + Siroka (23:30)

Abuztuak 22 Asteartea:
Etsaiakeroak + Barbakore (23:30)

Abuztuak 23 Asteazkena:
La Txirla Records + Zirkinik Bez! (23:30)

Abuztuak 24 Osteguna:
Dj Bull (23:00)

Abuztuak 25 Ostirala:
Deiedra (20:00)

Abuztuak 27 Igandea:
Rever (20:00)


Altxaporrue
https://www.facebook.com/altxaporrue.konpartsa/

Txinbotarrak
https://www.facebook.com/txinbotarrak/
http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

no img

KREMLIN ARETOA

Abuztuak 19 Larunbata:
J.O.E.

Abuztuak 24 osteguna:
Mamba Beat

Abuztuak 25 Ostirala:
Los Hijos Bastardos del Papa de Roma


Kremlin aretoa
Maiatzaren biko kalea 18
Bilbo

Kremlin aretoa
https://www.facebook.com/kremlinaretoa
                    

no img

TXOSNAGUNEA - KASKAGORRI

Abuztuak 20 Igandea:
Tximeleta (23:30)

Abuztuak 21 Astelehena:
Sara hebe (21:00)

Abuztuak 22 Asteartea:
Koban + Huntza (23:30)

Abuztuak 25 Ostirala:
Itsasne elektrotxaranga (21:30)

Abuztuak 27 Igandea:
Garilak26 (18:00)


Kaskagorri konpartsa
https://www.facebook.com/kskgorri.bilbokogaztekonpartsa/home
http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

no img

TXOSNAGUNEA - EUSKALGUNEA

Abuztuak 20 Igandea:
Eskean Kristo + Porco Bravo (23:00)

Abuztuak 21 Astelehena:
 La Basu + Bad Sound (23:00)

Abuztuak 22 Asteartea:
 Picadura + Hijos de tu Iglesia + Neguri Gorriak (23:30)

Abuztuak 23 Asteazkena:
Euskabareta + DJ Pintxe Pendeja (23:00)

Abuztuak 24 Osteguna:
Gora herria (19:00) + Trikizio (23:00)

Abuztuak 26 Larunbata:
Empty Files  (13:30)


Bilboko Euskalgunea
https://www.facebook.com/BilbokoEuskalgunea/
                    

no img

TXOSNAGUNEA - KARPAGUNEA

Abuztuak 19 Larunbata:
DJ Candela Radio (23:00)

Abuztuak 20 Igandea:
Ebri Knight + DJ De La terra (23:00)

Abuztuak 21 Astelehena:
El Baston de la Vieja + Las Manos de Filippi (23:00)

Abuztuak 22 Asteartea:
Habana 537 (20:00)
DJ Candela Radio (23:00)

Abuztuak 23 Asteazkena:
La Otra (20:00)
Ni Yuta Ni Tuya (23:00)

Abuztuak 24 Osteguna:
Aiama (20:00)
Sutan & Lagunak (23:00)

Abuztuak 25 Ostirala:
La Jodedera (20:00)

Abuztuak 26 Larunbata:
DJ Candela Radio (23:00)

Abuztuak 27 Igandea:
Orlis Pineda (16:30) - Rojo Cancionero + Rafael Amor (19:00)


Askapeña Konpartasa
https://www.facebook.com/AskapenaKonpartsa
http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

no img

TXOSNAGUNEA - PIZTIAK

Abuztuak 20 Igandea:
 The Pushermen (20:00)

Abuztuak 21 Astelehena:
Desorden (20:00)

Abuztuak 22 Asteartea:
Hibai Legegabea (20:30)

Abuztuak 23 Asteazkena:
Beer & Skate fest (18:00)

Abuztuak 24 Osteguna:
Shöck (20:30)

Abuztuak 25 Ostirala:
Las Sexpeares (20:30)


Piztiak konpartsa
https://www.facebook.com/piztiak.org/
                    

20729297_10154699993357341_3837747454003811851_n.jpg

KALLEJERO FESTIBALA

Abuztuaren 23an II Kallejero jaialdia ospatuko da Bilbon. Emanaldia su artifizialen ondoren hasiko da Kaskagorri txosnaren atzekaldean, eszenatoki gabe, kale giroan. Sei izango dira zuzenean ariko diren bandak.
Abuztuak 23 Asteazkena

TALDEAK

Prototipo Pornografico (A Coruna)
Komodo (Vigo)
Teniente Caballo (Uvieu)
Rukula (Ugarteko labea)
Article 15 (New Mexiko)
Noventa Dias (Cantabria)


Kaskagorri txosna atzean
Kale giroko kontzertua

http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

triangunea2017.jpg

TXOSNAGUNEA - TRIANGUNEA

Abuztuak 24 Osteguna
19:30 The Godoys
21:00 Belarmiñak
00:00 PlayBack lehiaketa


Bizizaleak Konpartsa Ekologista
https://www.facebook.com/bizizaleak.konpartsaekologista/
                    

no img

TXOSNAK - FEDERIKO EZKERRA

Abuztuak 19 Larunbata

Encarnita Polo + Joseba Solozabal (22:00)

Abuzuak 20 igandea

Solo Welling (19:30)
Kini 500 + Divina Diva + Charlotte Glitter (22:00)

Abuzuak 21 astelehena

New Straits (Dire Straits tributu banda) (22:00)

Abuzuak 22 asteratea

Red Crocodile (21:30)

Abuzuak 23 asteazkena
Dena Bilbao (20:00)
Le Blond (21:30)

Abuzuak 24 osteguna

Tennessee (21:45)

Abuzuak 25 ostirala

Electric Funeral (20:30)

Abuzuak 26 Larunbata
One Star (20:00)
River + Oaks District Band (21:30)
Malena Gracia (23:15)


Federiko Ezkerra

https://www.facebook.com/Federiko-Ezkerra-424632510921423/
http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

no img

KAFE ANTZOKIA

Abuztuak 19 Larunbata:
Ana Curra + Serpiente

Abuztuak 24 Osteguna:
Viva Belgrado + Meido

Abuztuak 25 Ostirala:
La banda Trapera del Río

Abuztuak 26 Larunbata:
Biznaga + El ultimo Vecino


Kafe Antzokia
Done Bikendi
Bilbo

Kafe Antzokia

http://www.kafeantzokia.eus
                    

ambigu_2017_aste_nagusia.jpg

AMBIGU TABERNA

Abuztuak 19 Larunbata:
Bumaye! (Iñigo Cabezafuego & Beatroz Sanchez)

Abuztuak 24 Osteguna:
Mott + Lukiek

Abuztuak 25 Ostirala:
Sepiente + La Plata

Abuztuak 26 Larunbata:
Pet Fennec


Ambigu
Done Bikendi 5
Bilbo

Ambigu
https://www.facebook.com/Ambig%C3%BA-oficial--147929078634142
http://musikazuzenean.com/public/uploads/barrgorria.jpg

Komentarioak

Ez dago komentariorik